Zasady prowadzenia dyskusji
- Forum dyskusyjne ordynacjakobiet.pl jest platformą do dialogu między członkami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i poświęcone jest wyłącznie dyskusji nt. ordynacji kobiet.
- W dyskusji mogą brać udział członkowie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP po uprzedniej rejestracji profilu, podając imię i nazwisko oraz informację o przynależności parafialnej.
- Konto aktywowane jest przed administratora strony.
- Prowadzenie dyskusji odbywać się może tylko z poszanowaniem chrześcijańskich zasad miłości bliźniego, szacunku dla odmiennych poglądów.
- Zakazane są jakiekolwiek ataki ad personam
- Zabronione jest używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne.
- Zabronione jest wypowiadanie opinii, stojących w sprzeczności z polskim prawem.
- Językiem prowadzenia rozmów jest wyłącznie język polski.
- Wpisy, łamiące powyższe zasady będą usuwane, a konto użytkownika kasowane.
Dyskutując w Kościele uświadamiajmy sobie stale, że jesteśmy siostrami i braćmi w Bożej rodzinie, których grzechy zostały przebaczone z Bożej łaski w Jezusie Chrystusie. Mimo tego, że możemy reprezentować przeciwne stanowiska, traktujmy tą dyskusję, nie jako walkę, którą należy wygrać albo przegrać, ale jako rodzinne wyzwanie. Prowadźmy konstruktywny dialog, bez antagonizmów, które łatwo mogą naznaczyć nasze rozmowy i relacje.
Szanujmy zasadę, że mamy prawo do różnych poglądów w obrębie naszej wspólnoty. Dyskutując w parafiach, upewnijmy się, że każda osoba zaangażowana w tę debatę jest i czuje się bezpieczna. Powstrzymujmy się od moralizowania czy zmuszania innych do swoich poglądów dotyczących tego zagadnienia.
Bądźmy wobec siebie szczerzy i uczciwi, okazując to w miłujący, troskliwy sposób. Rozmawiajmy ze sobą nawzajem zamiast o sobie nawzajem.
Pamiętajmy, że to zagadnienie nie jest wyłącznie kwestią tego, co myślimy, ale również tego, co czujemy i doświadczamy. Bądźmy zatem wrażliwi na ból innych w społeczności, kimkolwiek oni są i jakkolwiek ten ból jest wyrażony.
Unikajmy protekcjonalności i umniejszania innych, traktując siebie nawzajem przez cały czas z godnością.
Nasza modlitwa o siebie nawzajem i naszą społeczność niech nie ma na celu przekonania innych do naszego punktu widzenia, ale niech będzie prośbą do Ducha Świętego, by kształtował, podtrzymywał i błogosławił nam wszystkim.